Pegazik morski
Gatunek endemiczny, wyginął pod koniec baroku z powodu braku zleceń. Skrzydła efektywnie zastępowały mu płetwy, osiągał szczególnie dobre wyniki delfinem na 100 metrów synchronicznie delfinem. Napisałem “delfinem” dwa razy? Widocznie to ważne.
Zastanawiający piksel w pięknym krajobrazie
Na zdjęciu widzimy piękny, spokojny krajobraz gdzieś między Palermo a Corleone. Niech ten spokój nas jednak nie zmyli! Ha! W lewej dolnej części zdjęcia widać podejrzany piksel, który zdecydowanie o czymś świadczy. Trwają badania, o czym.
Najmniejszy wulkan świata (wygasły)
To Ante, starożytny wulkan czczony przez Fenicjan, Greków i Lechitów. Jest bardzo malutki i właściwie nie widać go gołym okiem, na dodatek wygasł jakieś 300 milionów lat temu (przed Fenicjanami, ale nie przed Lechitami). Pamięć o nim przetrwała w wielu zabawnych ludowych powiedzonkach, jak np. “Ante, Ante, ty Etrarko” i innych podobnych.
Z powodu zbyt małego rozmiaru wulkanu zamieszczamy zastępczy przykład sztuki japońskiej z pałacu w Palermo.
Granita z migdałków dzieci nieokreślonego wyznania
Wstydliwą przyjemnością praktykowaną do dziś przez wielu Sycylijczyków jest spożywanie na śniadanie granity wyprodukowanej z migdałków. Jako surowiec w czasach postępującej laicyzacji służą najczęściej dzieci bezwyznaniowe. Kościół katolicki stanowczo zaprzecza pogłoskom, jakoby nadgryzł brioszkę.
Konie wodne (nie morskie)
Tak naprawdę bardzo nie lubią wody, ale muszą ją znosić z powodu ewolucji. Karolu Darwinie, ty bezduszny naukowcze! Tu widzimy konia wodnego bezskutecznie próbującego wydostać się z fontanny. Żyją na Sycylii od czasu baroku, dzięki zleceniom (na turystów).
Krępująca chwila z Garbusem
Garbus w kulturze Sycylii jest symbolem czegoś niehalo, kiedy pojawia się, otoczenie odczuwa skrępowanie i nie wie, jak się zachować, używa wtedy telefonów komórkowych w funkcji Facebook. Tak dzieje się od niepamiętnych czasów, nikt nie wie, dlaczego.
Komunikacja ze świętymi
Mimo postępów laicyzacji święci odgrywają nadal istotną rolę w życiu lokalnym. Aby skuteczniej odbierać prośby wiernych, montują sobie anteny satelitarne. Niestety, anteny służą wyłącznie do odbioru sygnału, a święci składają się głównie z kamienia, co trochę utrudnia ich sprawczość.
Po dwóch tygodniach peregrynacji muszę jednak przyznać, że duża część Sycylii pozostaje nadal zasłonięta przed moim wzrokiem. Odkrywajcie sami tajemnice tej interesującej wyspy.
A ludzie, ludzie jacy są?
https://youtu.be/qb0IlSBFVt0 ???
Bo ja już dawno chciałem, ale bez fraka nie wypada.
a jak komunikacja z ludzkoscią?
Ten pegazik morski to ewidentnie jest pół-orzeł, pół-hipokamp. W związku z tym że hipokamp to pół-koń, pół-ryba, idzie na to że mamy do czynienia z pół-orłem, pół-rybą i dwapół-koniem. Daje to w sumie cztery połowy, czyli dwie całe. Stąd jeden pegaz morski w stanie naturalnym występuje parami, co widać na załączonej ilustracji.
Garbus w kulturze Sycylii jest symbolem czegoś niehalo, kiedy pojawia się, otoczenie odczuwa potrzebę zasłonięcia go alfą. Niestety, alfa jest niższa (nizkość to duży problem na południu).
bawi uczy wzrusza ten trompka. ile to juz lat <3
roroism! właśnie zbadałem, że Twój pierwszy komentarz pochodzi z marca 2007.